zaloguj się   |    mapa strony   |

Środki Impregnujące

Strona Główna                                                                                                                                 Powrót

SARSIL® H-14/R jest środkiem przeznaczonym do hydrofobizacji zewnętrznych powierzchni; murów, tynków cementowo-wapiennych i porowatych materiałów budowlanych. Polecany do hydrofobizacji budowli, ogrodzeń, tarasów itp.
 Zobacz szczegóły

 

SARSIL®H-15 jest ekologiczną odmianą SARSIL®'u H-14/R. Przeznaczony jest do hydrofobizacji: murów, tynków cementowo-wapiennych i porowatych materiałów budowlanych. Może być stosowany do impregnacji zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
 Zobacz szczegóły
SARSIL® W przeznaczony jest do wzmacniania i równoczesnej hydrofobizacji tynków cementowo-wapiennych i każdego rodzaju nasiąkliwych, porowatych materiałów stosowanych w budownictwie.
 Zobacz szczegóły
                                                        
SARSIL® ME-25 stosowany jest jako dodatek uszlachetniający w produkcji tynków akrylowych i fasadowych oraz jako środek do powierzchniowej hydrofobizacji porowatych materiałów budowlanych.
 Zobacz szczegóły
SARSIL® kamień jest gotowym do stosowania roztworem związków silikonowych w rozpuszczalniku
 Zobacz szczegóły
 
                  
SARSIL® bruk jest nowoczesnym preparatem silikonowym do impregnacji powierzchni wykonanej z kostki brukowej.
 Zobacz szczegóły
                                                                       
SARSIL® klinkier jest nowoczesnym preparatem silikonowym do impregnacji elementów klinkierowych (cegły, płytek) na elewacjach, ogrodzeniach itp.
 Zobacz szczegóły
ANTIGRAF jest dwuskładnikowym środkiem przeznaczonym do zabezpieczania elewacji wykonanych z materiałów budowlanych takich jak: granit, marmur naturalny i sztuczny, cegła palona, cegła i płytki klinkierowe - przed niepożądanymi napisami „graffiti”.
 Zobacz szczegóły
                  

HMK S 31 - ŚRODEK IMPREGNUJĄCY –KRZEMOWODÓR

Do kamienia naturalnego i sztucznego, piaskowca, klinkieru, betonu itp. Nie zmienia barwy kamienia, bez połysku. Zawiera wysokiej jakości krzemowodory i krzemo – szczawiany. Środki te powodują długotrwałe działanie ochronne, a także umożliwiają ich stosowanie na podłożu mocno zasadowym oraz zawierającym resztki wilgoci. Nie można obrabiać powierzchni nie wchłaniających (polerowanych). Po obróbce należy przez kilka dni chronić powierzchnię przed wodą i wilgocią. Do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Pozostający krzemo-wodór nie nasuwa obaw zdrowotnych. 
Forma dostawy: 1 l, 5 l, 10 l. 
Wydajność ok. 5-10 m/litr


Informator techniczny

HMK S 33 - ŚRODEK IMPREGNUJĄCY – SILIKON

Uniwersalny w zastosowaniu środek impregnujący na bazie silikonu, bez połysku chroniący powierzchnię kamienia przed wodą i brudem. Stosować do wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych, jak surowy marmur i granit, piaskowiec, porfir, lastrico i inne. Nie można obrabiać powierzchni nie wchłaniających(polerowanych). Do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Pozostający silikon nie nasuwa obaw zdrowotnych 
Forma dostawy: 1 l, 5 l, 10 l,
Wydajność ok. 3-10 m 2/litr


Informator techniczny

HMK S 34N OCHRONA PRZED PLAMAMI-OLEJEM I WILGOCIĄ

Specjalny środek impregnujący na banie silikonu, bez połysku, do wszystkich powierzchni z płytek i kamienia – wrażliwych na plamy. Zabezpiecza przed wnikaniem wody tłuszczów i olejów tak, że długotrwale uniemożliwia powstawanie plam. Idealny środek pielęgnacyjny dla nieglazurowanej ceramiki, polerowanego marmuru i granitu szczególnie w kuchniach, łazienkach i jadalniach. Do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Trwałość: wiele lat. Pozostający silikon nie nasuwa obaw zdrowotnych.

Forma dostawy: 0,5 l, 1 l, 5 l, 10 l. 
Wydajność ok. 5-20 m2 /litr


Informator techniczny

HMK S 35 - KONSERWACJA KAMIENIA BEZPOŁYSKU 

Konserwuje surowe powierzchnie wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych - z pogłębieniem barwy, bez połysku. Zalecany jest do płytSolnhofenera, granitu, gnejsu, profilu, łupków, wyrobów betoniarskich i innych , których powierzchnie są surowe, cięte lub palone. Barwa i piękno kamienia zostaną w pełni uwydatnione ( efekt “mokry” ). Nie stosować do powierzchni nie wchłaniających (polerowanych) a także do materiałów wypalanych ( ceramika, cegła itp.). Środek pielęgnacyjny zawierający akryl, stosowany w pierwszym rzędzie wewnątrz pomieszczeń. Trwałość ok. 1-3 lat. Pozostający silikon nie nasuwa obaw zdrowotnych. 
Forma dostawy 0,5 l, 1 l, 10 l, 
Wydajność ok. 5-10 m2 /litr


Informator techniczny

HMK S 37 - ZAMKNIĘCIE POWIERZCHNI KAMIENIA – POŁYSK JEDWABIU-

Zamyka wchłaniające powierzchnie wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych, pogłębia ich barwę i nadaje jedwabny połysk. Zalecany głównie dla płyt Solnhofenera, granitu, gnejsu, porfiru, łupków, wyrobów kamieniarskich i innych, których powierzchnie są surowe, szlifowane cięte Lub palone. Barwa i piękno kamienia zostaną w pełni uwydatnione (efekt “mokry”). Nie stosować do powierzchni nie wchłaniających (polerowanych), a także do materiałów wypalanych (ceramika, cegła itp.). Środek pielęgnujący zawierający akryl, stosowany w pierwszym rzędzie wewnątrz pomieszczeń. Trwałość 1-3 lata. Pozostający akryl nie nasuwa obaw zdrowotnych. 
Forma dostawy: 0,5 l, 1 l, 5 l, 10 l. 
Wydajność: ok. 5-15 m2 /litr


Informator techniczny

HMK S 39 - ZAMKNIĘCIE POWIERZCHNI KAMIENIA -WYSOKI POŁYSK-

Zamyka wchłaniające powierzchnie wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych, pogłębia ich barwę i nadaje wysoki połysk. Zalecany głównie do ścian wewnętrznych z granitu, gnejsu, łupków, i innych wyrobów z kamienia, których powierzchnie są surowe, szlifowane cięte lub palone. Barwa i piękno kamienia zostaną w pełni uwydatnione (efekt “mokry”). Nie stosować do powierzchni polerowanych i nie wchłaniających, a także do materiałów wypalanych (ceramika, cegła, cottoitp.). Środek pielęgnujący zawierający akryl stosowany w pierwszym rzędzie wewnątrz pomieszczeń. Trwałość 1-3 lata. Pozostający akryl nie nasuwa obaw zdrowotnych. 
Forma dostawy: 0,5 l, 1 l, 5 l, 10 l. 
Wydajność ok. 5-10 m /litr


Informator techniczny

 

HMK S 41 - ŚRODEK DO UMACNIANIA KAMIENIA OH

Środek do umacniania mocno wchłaniających kamieni naturalnych i sztucznych, szczególnie piaskowca. Jako środek aktywny zawiera 75% - owy ester kwasu krzemowego, który wnika w zmurszały kamień. Powstaje tam dwutlenek krzemu, czyli naturalny środek wiążący skały. Po umocnieniu zaleca się impregnację za pomocą krzemo-wodorowego środka Impregnującego HMK S 31. Taka obróbka spowoduje wieloletnią trwałość.
Forma dostawy: 10 l, 
Wydajność OK. 1 5 m2 /litr

HMK S 42 

ŚRODEK IMPREGNUJĄCY – POGŁĘBIAJĄCY KOLOR

Gotowy do użycia środek impregnujący, pogłębiający strukturę kamienia. Nadaje się do impregnacji wodoodpornej wszystkich nasiąkliwych kamieni naturalnych i sztucznych oraz polerowanych, szlifowanych lub piaskowanych z marmuru, trawertynu, granitu, lastryka, itp. Utrudnia wnikanie wody, brudu i wilgoci, co ułatwia utrzymanie w czystości. Zapobiega wykwitom mchów i glonów na powierzchniach zewnętrznych.

Forma dostawy: 1 l, 5 l, 10 l. 
Wydajność: 5 – 20 m2 /litr.


Informator techniczny

Do góry                                                                                                                                           Powrót